Z przyjemnością informujemy, że Narodowy Bank Polski ogłosił XII edycję Konkursu o Nagrodę Prezesa NBP za najlepszą pracę magisterską z zakresu nauk ekonomicznych. Celem konkursu jest zwiększanie zainteresowania studentów, absolwentów i pracowników naukowych tematyką makroekonomii i finansów, w szczególności polityką pieniężną i rynkami finansowymi. W tegorocznej edycji konkursu mogą wziąć udział autorzy prac magisterskich obronionych na uczelniach na terenie Polski w ciągu roku kalendarzowego poprzedzającego datę ogłoszenia Konkursu, tj. od 1 stycznia do 31 grudnia 2018 r. Prace na konkurs mogą być zgłaszane przez autorów, a także − za ich zgodą − przez uczelnie oraz promotorów i recenzentów. Autorom najlepszych prac magisterskich Kapituła przyzna:

pierwszą nagrodę w wysokości 15 000 zł,
drugą nagrodę w wysokości 10 000 zł,
trzecią nagrodę w wysokości 7 000 zł,
dwa wyróżnienia po 5 000 zł.

Regulamin konkursu, formularz zgłoszeniowy oraz wskazówki praktyczne znajdują się na stronie internetowej NBP w zakładce Edukacja. Zgłoszenia są przyjmowane do 14 czerwca 2019 r.