Studia Podyplomowe

SKUTECZNY MENEDŻER PRZEDSIĘBIORSTW SEKTORA MSP

Adresaci studiów

Studia skierowane są do osób zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą oraz do prezesów, dyrektorów, właścicieli mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, pracowników zajmujących się problematyką rozwoju firmy, specjalistów ds. organizacji i zarządzania, moderatorów innowacji.

Słuchacz po ukończeniu studiów dysponował będzie wiedzą i umiejętnościami z zakresu:

- stosowania narzędzi zarządzania umożliwiających skuteczne konkurowanie w zmiennym otoczeniu,

- metod tworzenia strategii wzrostu i konkurowania,

- zarządzania innowacjami strategicznymi

- kształtowania kultury organizacji

- motywacji pracowników w procesie długofalowego rozwoju przedsiębiorstwa.

- stosowania metod i technik rozwiązywania problemów decyzyjnych związanych z zarządzaniem strategicznym przedsiębiorstwem składające się na model doradztwa biznesowego „Amicus Res” opracowanego w ramach programu unijnego w roku 2015 przez pracowników naukowych Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania im. prof. T. Kotarbińskiego. Model ten został dostosowany do potrzeb i oczekiwań mikro, małych i średnich przedsiębiorstw województwa warmińsko-mazurskiego.

Organizacja studiów

Zajęcia dydaktyczne prowadzone są przez pracowników WSIiZ,  specjalistów z innych ośrodków naukowych  oraz praktyków dysponujących dużym doświadczeniem i wiedzą. Warunkiem ukończenia studiów jest zdobycie zaliczenia na ocenę ze wszystkich prowadzonych przedmiotów oraz ocena pozytywna z egzaminu końcowego. Sposób zaliczenia przedmiotów na ocenę ustalany jest indywidualnie przez wykładowców. Studia nie wymagają złożenia pracy końcowej.
Trwają 2 semestry, obejmują 160 godzin zajęć prowadzonych głownie metodą warsztatową. Zajęcia odbywają są w weekendy (sobota – niedziela), po 8 godzin dziennie – zjazdy planowane są średnio co dwa tygodnie.

1. Strategia rozwoju Warmii i Mazur i otoczenie biznesowe MSP  Warmii i Mazur
  2. Zarządzanie strategiczne
  3. Zarządzanie procesami biznesowymi
  4. Innowacje w tworzeniu przewag konkurencyjnych
  5. Ustawa o innowacyjności i własności przemysłowej
  6. Model świadczenia biznesowych usług doradczych „Amicus Res”
  7. „Amicus Res” – diagnoza przedsiębiorstwa
  8. „Amicus Res” – analiza strategiczna otoczenia przedsiębiorstwa
  9. „Amicus Res” – projektowanie strategii rozwojowej przedsiębiorstwa. Strategiczna Karta Wyników
  10. „Amicus Res” – identyfikacja i hierarchizacja problemów strategicznych przedsiębiorstwa
  11. „Amicus Res” – metody rozwiązywania i wdrażania rozwiązań problemów strategicznych
  12. Zarządzanie projektem innowacyjnym w przedsiębiorstwie
  13. Systemy motywacyjne
  14. Kultura organizacyjna
  15. Zarządzanie zmianą

Odpłatność za studia

Opłata jednorazowa -  2200 zł.

Opłata ratalna -   2x 1200 zł.

10 % zniżki w opłacie czesnego (liczone od kwoty płatności jednorazowej) dla wszystkich absolwentów WSIiZ po I i II stopniu studiów

1. Podanie wraz z kwestionariuszem o przyjęcie na studia podyplomowe.
  2. Poświadczoną przez Uczelnię kserokopię dyplomu ukończenia studiów wyższych.
  3. Poświadczoną przez Uczelnię kserokopię dowodu osobistego.
  4. 1 aktualną fotografię,

Centrum Studiów Podyplomowych i Szkoleń