Studia Podyplomowe

ZARZĄDZANIE W TURYSTYCE I HOTELARSTWIE

Celem studiów jest:

zdobycie specjalistycznej wiedzy i umiejętności pozwalających na rozwiązywanie problemów organizacji i  funkcjonowania podmiotów usług turystycznych i hotelarskich. Zapewniają dostęp do pełnego spektrum kompetencji potrzebnych do skutecznej działalności na rynku usług turystycznych i hotelarskich.

Adresaci studiów

Studia skierowane są do osób, które chcą podnieść swoje kwalifikacje poprzez poznanie szerokiej problematyki podmiotów rynku usług hotelarskich i turystycznych, dla osób pracujących, zajmujących kierownicze stanowiska w hotelach, domach wczasowych, pensjonatach, biurach podróży, klubach fitness, ośrodkach wellness & spa, jednostkach samorządu terytorialnego, jak również dla osób uruchamiających własną działalność gospodarczą w zakresie turystyki i rekreacji oraz w hotelarstwie.

Organizacja studiów

Zajęcia dydaktyczne prowadzone są przez pracowników WSIiZ,  specjalistów z innych ośrodków naukowych  oraz praktyków dysponujących dużym doświadczeniem i wiedzą w sektorze turystycznym. Warunkiem ukończenia studiów jest zdobycie zaliczenia na ocenę ze wszystkich prowadzonych przedmiotów oraz ocena pozytywna z egzaminu końcowego. Sposób zaliczenia przedmiotów na ocenę ustalany jest indywidualnie przez wykładowców. Studia nie wymagają złożenia pracy końcowej. Trwają 2 semestry, obejmują 160 godzin zajęć prowadzonych głownie metodą warsztatową. Zajęcia odbywają są w weekendy (sobota – niedziela), po 8 godzin dziennie – zjazdy planowane są średnio co dwa tygodnie.

1. Zarządzanie
  2. Turystyka i agroturystyka
  3. Hotelarstwo
  4. Marketing usług turystycznych i hotelarskich
  5. Krajoznawstwo i geografia turystyczna
  6. Gospodarka turystyczna
  7. Organizacja pracy w hotelarstwie
  8. Prawo i ubezpieczenia w turystyce i hotelarstwie
  9. Zarządzanie finansami w turystyce i hotelarstwie
  10. Zarządzanie zasobami ludzkimi w turystyce i hotelarstwie
  11. Żywienie człowieka
  12. Technologia informacyjna w obsłudze ruchu turystycznego
  13. Animacje kultury

Odpłatność za studia

Opłata jednorazowa -  2200 zł.

Opłata ratalna -   2x 1200 zł.

10 % zniżki w opłacie czesnego (liczone od kwoty płatności jednorazowej) dla wszystkich absolwentów WSIiZ po I i II stopniu studiów

1. Podanie wraz z kwestionariuszem o przyjęcie na studia podyplomowe.
  2. Poświadczoną przez Uczelnię kserokopię dyplomu ukończenia studiów wyższych.
  3. Poświadczoną przez Uczelnię kserokopię dowodu osobistego.
  4. 1 aktualną fotografię,

Centrum Studiów Podyplomowych i Szkoleń