"Kotarbiński" gościł w sobotę 7 października w Elgnówku, gdzie zaprosili nas organizatorzy niezwykłego wydarzenia.

W Elgnówku powstał społeczny komitet nadania imienia Erwina Kruka Szkole Podstawowej. Cała społeczność poparła projekt jednogłośnie włączając się w jego realizację. A to niemałe przedsięwzięcie. Laur pierwszeństwa uczczenia tak wielkiego człowieka, to nie tylko duma i zaszczyt, ale również wielkie logistyczne wyzwanie.

7 października 2017 roku, uczniowie przypomnieli postać swojego Patrona. Biskup luterański Rudolf Bażanowski i arcybiskup katolicki Józef Górzyński poświęcili tablicę pamiątkową.

Erwin Kruk, syn mazurskiej ziemi, zapisał się w naszej pamięci pod wieloma postaciami. Był pisarzem, poetą, dziennikarzem, publicystą, ale przede wszystkim Mazurem. Człowiekiem uczciwym o niezwykłej wrażliwości, wiernym od początku do końca swojej małej ojczyźnie. I nawet wtedy, kiedy upadający system pozbawił go środków do życia, nie opuścił tej ziemi, mimo pomocy ofiarowanej z zewnątrz.
Historia tego niezwykłego człowieka ma swój początek w pierwszych latach po II wojnie światowej. Osierocony Erwin wraz z braćmi trafia na wychowanie do swojej babki do Elgnówka, gdzie kończy Szkołę Podstawową.
– Tam nauczył się czytać i pisać i po raz pierwszy usłyszał ten wewnętrzny głos nakazujący malować słowem obrazy widziane oczami dyszy – wspomina małżonka, pani Swietłana Kruk.
Mimo ciężkiej pracy i trudności, rozlicznych zainteresowań i wielkiego twórczego zaangażowania, do tego miejsca wracał przez całe swoje życie. A ono na koniec podziękowało mu jak potrafiło najpiękniej, nadając szkole imię – jej największego absolwenta.

W całodniowych uroczystościach w Elgnówku brali udział przedstawiciele naszej uczelni.
Dziękujemy za zaproszenie.

Fotorelacja w Galerii : http://www.owsiiz.edu.pl/uczelnia/galeria/kotarbinski-w-elgnowku

2018

Ostatnie wolne miejsca na studiach podyplomowych

2018

Zapraszamy na studia - rekrutacja trwa do 30.10.2018 r.

Inauguracja  nowego roku akademickiego 2018/2019

Encountering the Unintentional

2018

WZMOCNIJ SWOJE KWALIFIKACJE ZAWODOWE W ZAKRESIE LINUKSA CERTYFIKATEM LPI. Dofinansowanie do 80%!

Study in english

sty
2018

IT to branża przyszłości, a my wiemy jak zaprogramować Twój sukces.