Szanowni Państwo, Drodzy Studenci

Nieoczekiwanie znaleźliśmy się w absolutnie nadzwyczajnej sytuacji, w czasach kryzysu epidemicznego. „Czarny łabędź” spadł na nas nagle i w sposób bezkompromisowy zmienia nasze życie. Epidemia, z którą przyszło nam się zmagać zmienia bieg wydarzeń, głęboko przekształca sytuację społeczną, gospodarczą i polityczną. Puste ulice naszych miast przypominają krajobraz z filmów science fiction. Miliony ludzi utknęły w domach na obowiązkowej izolacji, mając na szczęście nowe technologie, które jak rzucone koło ratunkowe pozwalają zachować zdrowy rozsądek i namiastkę normalności.

Mam nadzieję, że mimo przytłaczających nas problemów, wszyscy Państwo macie się dobrze i spokojnie realizujecie swoje obowiązki, także te związane ze studiami w naszej Uczelni. Chciałabym bardzo Państwu podziękować za wspaniałą reakcję na sytuację, która tak nagle nas zaskoczyła. Dzięki Państwa postawie gotowości i zaangażowaniu udało nam się szybko przejść na zdalny sposób funkcjonowania i zminimalizować negatywne skutki zawieszenia zajęć i ograniczenia działalności Uczelni. Bardzo dziękuję za to wykładowcom, studentom i wszystkim pracownikom administracyjnym Uczelni. Chcę Państwa poinformować, że w pierwszych dwóch tygodniach turbulencji koronawirusowej udało nam się uruchomić w trybie zdalnym prawie 40% zajęć. Dzisiaj to już przeszło 80%, co daje przeszło 100 przedmiotów (prowadzonych również na studiach podyplomowych) realizowanych w sposób zdalny. Szczególne podziękowania kieruję do studentów i słuchaczy studiów podyplomowych, którzy wykazali się olbrzymią odpowiedzialnością i zrozumieniem, o czym świadczy duża „frekwencja”  na e- zajęciach. W ten sposób daliście Państwo wyraz waszej autentycznej przynależności do akademickiej społeczności „Kotarbińskiego”.

Niestety, nie wiemy kiedy ta nadzwyczajna sytuacja dobiegnie końca, kiedy wrócimy do pełnej normalności. Dlatego proszę wszystkich Państwa o dalszą systematyczną pracę i wysiłek. Realizujmy swoje cele i misje. Ze wszystkich sił nie pozwólmy na to, by coś nam w tym przeszkodziło. Proszę także o zaangażowanie najważniejszego dzisiaj zasobu ludzkiego, jakim jest własna innowacyjność, czemu, jak sądzę, sprzyja uczenie i uczenie się w sposób zdalny.

Szanowni Państwo, Drodzy Studenci

To pierwsze takie Święta, pierwsza taka Wielkanoc, którą będziemy spędzać inaczej. Nie będzie rodzinnych spotkań, wyjazdów do bliskich, być może nie spotkacie się nawet z rodzicami mieszkającymi w tej samej dzielnicy. Bądźmy jednak razem mimo oddalenia. Zróbmy wszystko by były to Święta udane i nie mniej radosne i wiosenne niż dotychczas. Przeżyjmy te Święta jak najlepiej niezależnie od tego,  gdzie będziemy je przeżywać. Życzę Państwu z całego serca, by czas wielkanocny utrzymał wiarę w marzenia w mocy i pozwolił z ufnością patrzeć w przyszłość, życzę spokoju, zdrowia i siły w pokonywaniu wszelkich trudności z jakimi przyszło się Wam dzisiaj zmagać. Pamiętajmy słowa Jana Pawła II „zło ma swoją miarę i swój kres”.

JM  Rektor WSiiZ

dr Lucyna Kwiatkowska

Życzenia Wielkanocne  JM Rektor dr Lucyny Kwiatkowskiej

2020

Komunikat JM Rektora WSIiZ: Zajęcia dydaktyczne zawieszone do odwołania.

2020

Informacja Rektora  o możliwości wsparcia studentów

Zmiana organizacji pracy w Uczelni

2020

Działajmy razem przeciwko koronawirusowi!

Komunikat Rektora

2020

Komunikat Rektora WSIiZ w sprawie rekomendacji związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się korona wirusa